Ułatwienia dostępu

Centrum Okularów Progresywnych

Centrum Okularów Progresywnych

Dlaczego indywidualne podejście do korekcji wzroku jest kluczowe?

Często zapominamy, że każdy z nas ma unikalne potrzeby dotyczące widzenia. Nawet przy identycznej wadzie wzroku, odpowiednie rozwiązanie optyczne może się różnić w zależności od stylu życia, wykonywanego zawodu, oraz warunków pracy. W tym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego indywidualne podejście do korekcji wzroku jest kluczowe dla zapewnienia komfortu i efektywności widzenia w codziennym życiu.

Dostępne rozwiązania optyczne

Na rynku dostępne są różne rozwiązania optyczne, o których każdy z nas w codziennym życiu nawet nie myśli, a odpowiednio dopasowane do potrzeb, diametralnie mogą ponieść komfort widzenia w każdej sytuacji. Wraz z postępem technologicznym i rozwojem wiedzy medycznej na temat wzroku, na bieżąco aktualizujemy naszą ofertę, podnosząc tym samym standard obsługi i jeszcze bardziej dbając o klarowność widzenia w każdej sytuacji. Wszystkie dostępne rozwiązania znajdziesz w naszych salonach w Zduńskiej Woli oraz w Sieradzu

1. Okulary relaksacyjne

Zostały specjalnie zaprojektowane dla osób z wadą wzroku do dali, które spędzają dużo czasu przed komputerem. Są wyposażone w najlepsze filtry ochronne.  Zapewniają one komfortowe widzenie i redukują zmęczenie oczu.

2. Okulary biurowe

Doskonałe dla pracowników biurowych lub osób spędzających dużo czasu w pracy w bliskiej i średniej odległości. Idealne również dla miłośników czytania w domowym zaciszu. Pomagają w zachowaniu komfortu widzenia i redukują napięcie oczu.

3. Okulary progresywne

Dedykowane są dla osób z dwiema wadami wzroku jednocześnie, czyli do dali i do bliży. Doskonałe dla osób powyżej 40. roku życia, które nie chcą wymiennie używać dwóch różnych par okularów, a czuć komfort patrzenia na wszystkie odległości za pomocą jednej pary okularów. 

4. Okulary z pryzmatami

Specjalne okulary korygujące wady wzroku związane ze słabą pracą mięśni w oczach, ukrytym zezem wraz z innymi problemami refrakcji.

5. Okulary fotochromowe:

Okulary, których szkła automatycznie przyciemniają się w reakcji na zmieniające się warunki oświetleniowe, zapewniając komfort widzenia w każdych warunkach.

6. Okulary przeciwsłoneczne

Stylowe i funkcjonalne okulary z filtrem UV, które skutecznie chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

7. Okulary jednoogniskowe

Standardowe okulary na dal lub bliż, dedykowane dla osób z jedną wadą wzroku.

8. Okulary dla kierowców

Specjalnie zaprojektowane okulary, które poprawiają komfort widzenia podczas prowadzenia pojazdu, redukują odblaski i zmęczenie oczu.

9. Okulary sportowe:

Przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie, zapewniające wygodę, ochronę i doskonałe widzenie podczas różnych aktywności sportowych.

10. Okulary do pływania

Wodoodporne okulary, które zapewniają klarowne widzenie pod wodą i ochronę przed szkodliwym działaniem chloru.

11. Okulary hamujące wadę wzroku (dla dzieci)

Specjalne okulary dla dzieci, które pomagają w korekcji wad refrakcji i zapobiegają dalszemu pogorszeniu wzroku.

12. Soczewki okularowe gradalne

Kolorowe soczewki okularowe z gradientami, które pozwalają na personalizację i dodanie charakteru do Twoich okularów.

Jak więc właściwie wybrać rozwiązania optyczne dla swojego wzroku?

Różnorodność potrzeb wzrokowych

Przy wyborze odpowiednego rozwiązania optycznego należy przede wszystkim wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby. Każdy człowiek ma unikalne wymagania wzrokowe, wynikające z różnych czynników, takich jak wiek, styl życia, a także specyficzne warunki zdrowotne oczu. Profesjonalne salony optyczne, jak Oko i Okulary, oferują szeroki zakres usług diagnostycznych i konsultacyjnych, które pomagają w precyzyjnym dopasowaniu soczewek i oprawek do indywidualnych potrzeb klientów

Współczesne technologie diagnostyczne, takie jak komputerowy pomiar wzroku czy badanie lampą szczelinową, umożliwiają optykom dokładne zrozumienie i ocenę różnorodności potrzeb wzrokowych każdego klienta. Dzięki temu oferowane rozwiązania optyczne są dopasowane do specyficznych wymagań, takich jak okulary progresywne, soczewki fotochromowe czy specjalistyczne okulary do pracy przy komputerze. Nasze salony w Sieradzu i Zduńskiej Woli korzystają z zaawansowanych technologii, aby zapewnić klientom najlepsze możliwe rozwiązania wzrokowe, które poprawią jakość ich życia i komfort widzenia.

Jak więc dobrać rozwiązania optyczne do indywidualnych potrzeb?

Dla osób pracujących w różnych zawodach i środowiskach, istnieją zupełnie inne czynniki wpływające na komfort widzenia i wybór odpowiednich soczewek okularowych lub soczewek kontaktowych.

Na przykład soczewki kontaktowe sprawdzą się w przypadku kierowców. Zapewnią przejrzyste widzenie przede wszystkim na dalekie odległości, a jednocześnie szerokie pole widzenia. Dzięki wyraźnemu widzeniu na każdą odległość,  zwiększy się komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, a odpowiednie filtry uchronią oczy przed oślepiającymi światłami na drodze.

Natomiast nauczycielce przydadzą się soczewki okularowe, które ułatwią skupienie wzroku na tekście lub obiekcie w bliskiej odległości, a jednocześnie zapewnią dobre widzenie na całą klasę. Odpowiednio dobrany rodzaj soczewek okularowych spowoduje, że częste przerzucanie wzroku będzie możliwe z łatwością zapewniając przy tym ostre widzenie.

Jeśli większość czasu spędzasz w pracy przy komputerze, najlepszym rozwiązaniem będą soczewki okularowe, które dadzą ostre widzenie i najszersze pole widzenia szczególnie w zakresie do ok. 1,5m. Wtedy przenoszenie wzroku pomiędzy klawiaturą, monitorem a dokumentami będzie swobodne i komfortowe. Ponadto, dzięki odpowiednim filtrom do światła niebiesko-fioletowego, zmęczenie oczu na koniec dnia będzie zdecydowanie mniejsze.

Podsumowując, dobry optometrysta zrozumie potrzeby i wymagania wzrokowe pacjenta i dostosuje odpowiednie rozwiązania optyczne do jego stylu życia. 

Najważniejsze są Twoje potrzeby wzrokowe, a my staniemy na wysokości zadania, by im sprostać. W naszym salonie znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie.

Umów się na badanie wzroku w Oko i Okulary

Dobór odpowiednich soczewek okularowych wymaga zrozumienia indywidualnych potrzeb pacjenta oraz jego stylu życia. Nasz doświadczony zespół optometrystów jest gotowy zapewnić Ci profesjonalną opiekę i doradztwo w doborze najlepszego rozwiązania optycznego. Niezależnie od Twoich potrzeb i wymagań, mamy rozwiązania, które pomogą Ci cieszyć się klarownym i wyraźnym widzeniem w codziennym życiu.

Od blisko 40 lat w naszych salonach, dbamy o umożliwienie naszym klientom wyraźnego widzenia i dobrego wyglądu w każdej sytuacji. Umów się na wizytę już dziś, by sprawdzić jak możemy poprawić Twój komfort widzenia. 

Zespół Oko i Okulary

Udostępnij:

Inne artykuły na blogu

Przełomowe okulary, które spowalniają rozwój wady wzroku u dzieci

Przełomowe okulary, które spowalniają rozwój wady wzroku u dzieci

W dzisiejszych czasach troska o zdrowie wzrokowe najmłodszych staje się coraz bardziej istotna, zwłaszcza w erze wzrastającej ekspozycji na ekrany i rosnącej liczbie godzin spędzanych przed nimi. Według najnowszych badań ekspertów do 2050 roku 50% populacji, czyli około 5 miliardów ludzi na całym świecie, będzie zmagało się z krótkowzrocznością. Optyka nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań, aby zapewnić dzieciom najlepszą ochronę wzroku.

Zobacz więcej
Ojciec pomaga chłopcu dopasować okulary w salonie optycznym po kontroli wzroku u dziecka.

Sprawdź jak Twoje dziecko widzi – Domowe sposoby na kontrolę wzroku

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy Twoje dziecko widzi świat tak samo, jak Ty? Dbając o zdrowie naszych najmłodszych, warto regularnie sprawdzać ich wzrok, zwłaszcza w okresie intensywnego rozwoju. Warto pamiętać, że WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia zaleca pierwsze badania (profilaktyczne) wzroku u dzieci już w 3 miesiącu życia, następnie w 1,2,3 i kolejnym roku życia. Dlaczego to takie istotne? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak samodzielnie przeprowadzić kontrolę wzroku u swojego dziecka w warunkach domowych.

Zobacz więcej